Historie

Home   /   CZE   /   O firmě   /   Historie

Historie TOS ZNOJMO, akciová společnost

Strojírenská výroba v TOS ZNOJMO byla zahájena v roce 1970, kdy v areálu bývalé vodní elektrárny u řeky Dyje byla zahájena výroba součástí pro obráběcí stroje, jako organizační složka tehdejšího národního podniku TOS KUŘIM.

Obchodní jméno TOS ZNOJMO se na trhu pohonové techniky objevilo v roce 1978, kdy byla dokončena výstavba odštěpného závodu na Družstevní ulici ve Znojmě, jehož hlavním výrobkem se staly variátory.

V rámci privatizace v roce 1992 pak vznikl nový právní subjekt TOS ZNOJMO, akciová společnost. Proces privatizace byl dokončen v srpnu 1997, kdy se jediným akcionářem stala společnost NOVOTOS, s.r.o.

Výroba byla ve společnosti zpočátku zaměřena na variátory, převodové skříně s variátorem, frézovací hlavy a posuvové skříně včetně náhradních dílů. Na základě postupného vývoje trendů ve strojírenském průmyslu se činnost firmy zaměřila na vývoj a výrobu pohonové techniky. Firma TOS ZNOJMO se v současné době specializuje na sériovou výrobu převodovek. Výrobní program zahrnuje převodovky zejména šnekové, čelní, kuželočelní, i planetové, ale také speciální převodové skříně podle přání zákazníka.

Díky progresivní technologii a kapacitním možnostem firmy je vhodným doplňkovým programem výroba jednotlivých částí a součástí nejen pro pohonovou techniku ale i pro ostatní odvětví. V této oblasti jde především o výrobu hřídelí, ozubených kol a opracování odlitků.

Pracovníci obchodního oddělení jsou připraveni řešit Vaše požadavky a těší se na spolupráci se všemi zákazníky.