TOS – 25 let

Home   /   CZE   /   O firmě   /   Ze života firmy   /   TOS – 25 let

TOS ZNOJMO – 25 let na trhu

TOS ZNOJMO slaví v dubnu 2017 čtvrtstoletí samostatné existence.

TOS ZNOJMO, akciová společnost byla založena 30. dubna 1992 jako nový právnický subjekt, v rámci velké privatizace, rozdělením akciové společnosti TOS Kuřim. Navazovala na historii strojírenské výroby ve Znojmě započaté v roce 1970 v areálu bývalé městské vodní elektrárny u řeky Dyje a od roku 1978 po dokončení stavby nového závodu na Družstevní ulici.

Hlavním výrobním programem společnosti v počátku samostatné existence byla výroba mechanických variátorů s lamelovými řetězy, komponentů a součástí pro obráběcí stroje. Společnost již od počátku byla nucena řešit restrukturalizaci výrobního programu. Systém mechanických variátorů byl postupně nahrazován modernějšími prostředky a zájem o komponenty pro obráběcí stroje se snižoval. Proto v devadesátých letech minulého století vedení firmy přijalo strategické rozhodnutí o rozšíření sortimentu výrobků z oblasti malých a středních průmyslových převodovek a pohonů.

Plně si uvědomujeme skutečnost, že firma je taková, jací jsou lidé, kteří v ní a pro ni pracují. Pokusíme-li se ohlédnout dozadu nejen za sebe, myslíme si, že můžeme být pyšní, nebo ještě lépe hrdí na to, co jsme společně dokázali.

V průběhu let se život firmy i její výrobní program vyvíjel a měnil až do dnešní podoby. Je nutno poděkovat všem jednotlivcům z řad zaměstnanců, kteří ve firmě působí po celou dobu její existence i těm, kteří přišli v průběhu dalších let a našli zde své uplatnění. Veliký dík patří i obchodním partnerům – zákazníkům a dodavatelům, kteří nám pomáhali a pomáhají budovat firmu nejvyšší úrovně a postavení.

Naše společná práce vždy měla a stále má svůj smysl.